RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415

Toto zboží je momentálně VYPRODANÉ a nelze ho objednat!

RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415Novinka!Doprava a poštovné zdarma!
RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415 RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415

Cena: 5095 Kč

DOPRAVA ZDARMA
Běžná maloobchodní cena: 5599 Kč

Zboží je momentálně vyprodané,
není možné ho objednat.

RC soupravy Spektrum

Popis zboží RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415

Čtyř kanálová volantová RC souprava Spektrum DX4S je určena pro pokročilé uživatele. Vysílač má integrovanou telemetrii a je kompatibilní s přijímači s modulací DSM2 a DSMR. Nová modulace DSMR přináší spolehlivější přenos a zvýšení dosahu. Čtyř kanálový přijímač SR415.


Výhodou vysílače DX4S je možnost napájení LiPol akumulátorem (obj. č. SPMB2400LPTX) s těmito výhodami: delší doba provozu, velmi nízké samovybíjení (vysílač bude kdykoliv k dispozici) a nižší hmotnost. LiPol akumulátor obsahuje integrovaný balancér, takže se akumulátor nabíjí bez použití balancéru. Další zajímavostí je možnost výběru jazyka menu - angličtina, němčina, italština a francouzština.


Čtyři kanály umožňují řízení pokročilých modelů aut, např. osvětlení, převodovku, uzávěrku diferenciálů, samostatné řízení brzd, zatáčení zadních kol nebo oddělené řízení předních kol. Výhodou je podsvícený displej, intuitivní software, programování je jednoduché pomocí rolovacího tlačítka.

Modulace DSMR

Princip modulace DSMR je podobný modulaci DSMX, kterou nyní používají letecké vysílače Spektrum. Přenos signálu probíhá v rozprostřeném spektru, rozprostřeného přímou modulací pseudonáhodné posloupnosti (DSSS - Direct Sequence Spread Spektrum). Pouze DSSS umožňuje správně demodulovat signál i v případě, že na daném kanálu vysílá jiné zařízení (Bezdrátové sítě WiFi, BlueTooth, ...). DSMR používá pro přenos 23 náhodně zvolených kanálů z celkem dostupných 80 kanálů, mezi kterými pseudonáhodně přeskakuje. Každý vysílač má jiný výběr 23 kanálů a jinou pseudonáhodnou posloupnost. Tento způsob zajišťuje nejlepší možnou odolnost vůči rušení jak cizími vysílači Spektrum, tak i ostatními zařízením, které pracují ve stejném pásmu 2.4 GHz. Výhodou modulace DSMR je to, že ji lze použít pro řízení lodí.

Rámcová rychlost

Tak, jak je u běžné u jiných vysílačů Spektrum, i u DX4S si můžete nastavit rámcovou rychlost na 11 nebo 22 ms. Rámcovou rychlost 11 ms je možné používat pouze s digitálními servy. V případě, že byste použili analogová serva, mohlo by dojít k jejich zničení nebo k výraznému zkrácení jejich životnosti. Současně je dobré pamatovat na to, že digitální serva odebírají podstatně vyšší proudy - takže je potřeba mít kvalitní napájecí akumulátor a kabeláž z vodičů o dostatečném průřezu. Díky tomu, že lze přijímač SR410 napájet napětím od 3.5 do 9.6 V, můžete bez obav používat i dvou článek LiPol akumulátorů.

Software Raceware™

Vysílač je vybaven intuitivním softwarem Spektrum Raceware™. Veškeré programování vysílače se dělá pomocí rolovacího tlačítka. Na velkém grafickém podsvíceném displeji je menu přehledně uspořádané, velká velikost písmen pro dobrou čitelnost i z větší vzdálenosti. Interní paměť je na 30 modelů, kterou lze nekonečně rozšířit pomocí SD karty, která se zasunuje do slotu pod pryžovou rukujetí. Na stránkách https://community.spektrumrc.com/ si můžete zcela zdarma stáhnout novou verzi firmware vysílače, kterou pak pomocí SD karty nahrajete do vysílače. Protože vývojáři Spektrum neustále pracují na zlepšování svých produktů, rozhodně tuto možnost neopomínejte. Můžete se tak zbytečně připravit o nové zajímavé funkce.

Telemetrie

Vysílač DX4S má v sobě integrovanou telemetrii. Funkční telemetrie dosáhnete použitím přijímačů, které jsou vybaveny telemetrií. Telemetrie umožňuje v reálném čase přenos teploty, otáček/rychlosti a napětí. Hodnoty lze zobrazovat v amerických, tak i evropských jednotkách (MPH, km/h, F, °C).

Přijímač SR415

Obsahem balení je čtyřkanálový přijímač Spektrum SR415. Přijímač je voděodolný a kompatibilní s vysílači s modulací DSMR nebo DSM2. Rozměry 35.8x23.6x14.3mm, hmotnost 9g. Napájení 3.5–9.6V, anténa koaxiální 210mm.

Obecné vlastnosti

 • Nová modulace DSMR, vysílač je zpětně kompatibilní také s přijímači s modulací DSM2

 • Nastavitelná rámcová rychlost - 11 nebo 22 ms

 • Jazyk menu: angličtina, němčina, italština a francouzština

 • Paměť na 30 modelů, pojmenování 8 znaky

 • Vysílač má slot na SD kartu - nekonečné rozšíření paměti na modely, možnost přehrání firmware vysílače.

 • Integrovaná anténa ve vysílači znamená konec ulomených antén

 • Možnost napájení alkalickými, NiMH AA články nebo LiPol akumulátorem. Nastavitelné hodnota napětí, po kterém dojde k alarmu

 • Grafický podsvícený displej s nastavitelným kontrastem

 • Raceware - jednoduché intuitivní programování, integrovaná telemetrie

 • Dobrá ergonomie a nízká hmotnost. Obsahem balení jsou tři různě tvarované držáky, takže si můžete vybrat ten, který vám vyhovuje nejlépe.

 • Jako volitelné příslušenství jsou k dipozici různé typy volantů - viz Doporučené příslušenstvíProgramové funkce

 • Výběr modelu - název modelu (8 znaků), kopírování modelu

 • Reverz kanálu - lze nastavit na každém kanálu

 • Rozsah výchlky - lze nastavit na každou stranu zvlášť rozsah výchylek na všech 4 kanálech (rozsah 0 - 150%)

 • Exponenciály - lze nastavit na každou stranu zvlášť exponenciální průběhy na všech 4 kanálech

 • Subtrim - funkce na všech 4 kanálech

 • Časovač - možnost přičítání i odečítání času.

 • Přepínače A, B, C, D a E - k přepínačům lze přiřadit libovolně veškeré funkce vysílače - trimy, sepínání kanálů, řízení časovačů, mixy, ovládání brzdy, dvojí výchylky, speciální mixy pro řízení zadních kol, ...

 • Tlačítko F - ovládání 3. a 4. kanálu výstupů, časovače a mixů

 • Otočný trim - proporcionální řízení 3. a 4. kanálu, trimy na všech kanálech, síla brzdy

 • Mix řízení kol - pro řízení předních a zadních kol nebo pro řízení předních kol dvěma servy (každé kolo má své samostatné servo). Dále jsou speciální mixy pro Crawlery.

 • Mix MOA - speciální mix pro samostatný náhon předních a zadních kol

 • Mix brzdy - pro samostatné ovládání brzdy nebo brzd

 • Programovatelný mix - pro 3. a 4. kanál

 • Rychlost serva - lze nastavit na všech 4 kanálech max. rychlost serva

 • Krok trimu - lze nastavit na všech 4 kanálech krok trimu

 • AVC - tato funkce slouží pro nastavení "míry" elektronické stabilizace přijímače Spektrum SRS4200. Lze nastavit míru stabilizace zvlášť pro kanál řízení a plynu

 • ABS - volitelně lze aktivovat brzdu ABS - definují se krajní polohy, perioda opakování a rychlost serva

 • Throttle Punch - slouží pro odstranění pásma necitlivosti řízení plynu/brzdy v oblasti neutrálu u modelů se spalovacím motorem (U modelů se spalovacím motorem je vždy určitá oblast mezi počátkem aktivace brzdy a počátkem pohybu šoupátka karburátoru motoru. Tato funkce tuto oblast umožňuje zúžit). Při přechodu přes neutrál servo plynu udělá definovaný skok, kterým se zúží nebo přeskočí oblast necitlivosti řízení plynu/brzdy. Velikost tohoto skoku je definovaná v procentech. Běžně doporučená hodnota je okolo 3%, nicméně závisí na provedení konkrétního modelu.

 • Reset - uvedení nastavení do výchozích hodnot

 • Monitor - grafické zobrazení výchylek serv

.

Parametry zboží RC souprava Spektrum DX4S DSMR, SR415

PoužitíRC modely aut a lodí
ProvedeníVolantové
Pásmo2,4 GHz
ModulaceDSM2, DSMR
Počet kanálů4
Napájení4 ks AA baterie
Délka240 mm
Šířka150 mm
Výška108 mm
Hmotnost380 g bez baterií
Počet modelů v paměti30
DosahPlný
Hlasový výstupNení
TelemetrieAno
Slot na SD kartuAno
Učitel - žákNení
PřijímačSR415