RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6S

RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6SDoporučujeme - náš tip!
RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6S RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6S

Cena: 1475 Kč

Běžná maloobchodní cena: 1590 Kč

Vyberte si provedení

Nastavení kniplůSKLADEM

RC soupravy Hitec

  • Kód: RCM-1HI1079 / RCM-1HI1081

  • Záruka produktu: 2 roky
  • Značka: RC soupravy Hitec
Popis zboží RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6S

RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz AFHSS je základní čtyřkanálový vysílač včetně přijímače Hitec Minima 6S. Vysílač Hitec Lite 4 2,4GHz je vhodná pro nenáročné rekreační modeláře všech odborností a pro všechny typy modelů včetně samokřídel, aut nebo lodí.

Čtyřkanálová RC souprava Hitec LITE 4 2.4GHz AFHSS (adaptivní systém s frekvenčním přeskokem v rozprostřeném pásmu) je RC vysílač se dvěma křížovými ovladači, mechanickými trimy, přepínači smyslu výchylek pro každý kanál a vypínatelnými mixy pro samokřídla a motýlkové ocasní plochy. Hitec Lite 4 je ideální vysílač pro začátečníky, kteří zatím nechtějí investovat "majlant" do hobby, ve kterém se teprve rozkoukávají, ale přitom požadují kvalitní značkový vysílač a přijímač kompatibilní s RC soupravami vyšších tříd se spolehlivým, bezpečným a proti rušení vysoce odolným přenosovým systémem.

RC vysílač Hitec LITE 4 je také výborné "druhé rádio do rodiny" - umožňuje dvojí řízení v systému učitel-žák - a především je kompatibilní se všemi vysílači Hitec 2.4GHz AFHSS a netelemetrickými přijímači Minima, takže jím můžete ovládat i jednodušší model, který normálně řídíte "dospělým" Opticem 6, Eclipsou 7 nebo dokonce Aurorou 9. Díky tomu je ideální pro výlety se skládacím modelem a malým baťůžkem, na cesty na dovolenou.

Základní funkce vysílače Hitec LITE 4 (křidélka, směrovka, výškovka, plyn) jsou ovládány křížovými ovladači, vysílač se dodává s křížovými ovladači v Módu 1 (plyn vpravo) nebo v Módu 2 (plyn vlevo). Samozřejmostí jsou přepínače pro obracení smyslu výchylek v kanálech 1 až 4, vynikající funkcí navíc jsou vypínatelné mixy. Jeden je pro elevony (mixuje výchylky křidélek a výškovky), což je nezbytné pro řízení samokřídel; druhý je pro motýlkové ocasní plochy (mixuje směrovku a výškovku).

Vzhledem k tomu, že vysílač Hitec LITE 4 používá netelemetrický systém přenosu, nemůže být použit pro přenos telemetrie z modelu a je možné jej používat výhradně s netelemetrickými přijímači Minima!

Systém AFHSS který RC souprava Hitec LITE 4 využívá také umožňuje naprogramovat a do paměti přijímače uložit nouzové výchylky Fail-Safe pro případ ztráty řídícího signálu. Takže můžete např. nastavit, že v případě nouze se plyn stáhne na volnoběh a kormidla se vrátí do neutrálu.

LITE 4 je vybaven zásuvkou Učitel-Žák, která umožňuje výuku létání na dvojím řízení s připojeným učitelským vysílačem Hitec (LITE 4 slouží vždy jako žákovský). Zásuvka Učitel-Žák samozřejmě dovoluje také ovládání PC simulátoru.

Pro uvedení vysílače do provozu budete potřebovat 4 AA (tužkové) alkalické baterie nebo akumulátory. Součástí RC soupravy LITE 4 je miniaturní šestikanálový přijímač Minima 6S - malý a lehký, ale S PLNÝM DOSAHEM. Ideální je samozřejmě pro použití v malých modelech - slow-flyerech a park-flyerech, ale zároveň se naprosto nemusíte obávat jej umístit třeba do dvoumetrového motorového větroně.


Parametry zboží RC souprava Hitec LITE 4 2,4GHz + přijímač Minima 6S

Vysílač LITE 4
Počet kanálů 4
Systém2.4GHz netelemetrický AFHSS
Telemetriene
Napájení4,8 V (4x AA alkalické baterie nebo NiMH akumulátor)
 
Přijímač Minima 6S
Počet kanálů6
Systém2.4GHz AFHSS
Telemetriene
Napájení3,7-8,4 V (4-5 čl. NiXX nebo 2s Li-XX)
Rozměry30,4x20,8x10 mm
Hmotnost5,3 g