RC plachetnice Life at the Extreme RTR 27MHz

Toto zboží je momentálně VYPRODANÉ a nelze ho objednat!

RC plachetnice Life at the Extreme RTR 27MHzDoprava a poštovné zdarma!
RC plachetnice Life at the Extreme RTR 27MHz RC plachetnice Life at the Extreme RTR 27MHz

Cena: 4665 Kč

DOPRAVA ZDARMA
Běžná maloobchodní cena: 4990 Kč

Zboží je momentálně vyprodané,
není možné ho objednat.

RC modely Hobby engine

Popis zboží RC plachetnice Life at the Extreme RTR 27MHz

Life at the Extreme je RTR set velké plachetnice (délka 950mm) s dvoukanálovou RC soupravou 27MHz pro rekreační plachtaře. Laminátový trup, 95% připraveno k plavbě, ovládané plachty a kormidlo.

Life at the Extreme je maketa oceánské plachetnice, která se zúčastnila Volvo Ocean Race 2008-2009, závodu okolo světa, se startem ve španělském Alicante a cílem v ruském Sankt Petěrburgu.

Life at the Extreme je již "dospělý" model plachetnice s odolným laminátovým trupem pro rekreační jachtaře, se kterým si výborně zajezdíte na každé trochu větší vodní ploše. Díky snadno demontovatelnému stěžni a kýlu je to jednoduše přepravitelný věrný společník na víkendové výpravy nebo dovolenou u vody. Stačí jenom osm tužkových alkalických baterií nebo akumulátorů do vysílače a čtyři pro přijímač, chvilka v dílně se šroubovákem - a můžete vyrazit. Life at the Extreme je totiž dodáván jako RC set - z 60% sestavená plachetnice s kompletní elektronikou a dvoukanálovým proporcionálním vysílačem 27 MHz vyžadující jen nepříliš složitou montáž dle podrobného obrázkového návodu.

Trup lodi je laminátový, snadný přístup k přijímači a servům ovládajícím kormidlo a plachty zaručují dva odnímatelný poklop s pěnovým těsněním. Kýl s hydrodynamicky tvarovanou zátěří je snadno demontovatelný; pro zvýšení stability lodi za silnějšího větru lze na model doplnit dvě pomocné ploutve. Stožár je z duralového profilu s drážkou pru upevnění vratiplachty, ráhna jsou rovněž kovová. Plachty jsou vyrobeny z pevného syntetické tkaniny odolné proti roztržení, cípy plachet jsou zesíleny z obou stran nalepenou plastovou fólií. Nepohyblivé lanoví tvoří nylonové šňůry s obvyklými napínáky umožňující nastavovat polohu stěžně v širokém rozmezí. Skvělý maketový dojem dotváří množství plastových a kovových doplňků znázorňujících zábradlí, různé navijáky, vazáky atd.

Palubní elektroniku napájejí čtyři tužkové akumulátory nebo alkalické baterie. Pokud použijete kvalitní NiMH akumulátory s nízkým samovybíjením, jako jsou naše RAY Long 2000 mAh nebo Sanyo Eneloop 2000 mAh, máte k dispozici zdroj pro několik hodin plavby.

Vysílač je vybaven trimy a přepínači smyslu výchylek serv, takže umožňuje jednoduché nastavení a pohodlné řízení modelu. Krystaly ve vysílači i přijímači jsou výměnné, takže můžete v případě potřeby provozní frekvenci lodi měnit.

Výuku plachtění vám usnadní podrobný návod s obrázkovým průvodcem vysvětlujícím manévrování lodi při plavbě po větru i proti němu. Slova jako vratiplachta, kosatka, halsa, křížování...už pro vás nebudou žádným tajemstvím!

Spolu s lodí je dodáván skládací stojánek, který vám v dobách mimo jachtařskou sezónu umožní proměnit Life at the Extreme v elegantní bytový doplněk (pokud máte dost velký byt a manželku obdařenoudost velkým pochopením).

RC set obsahuje: 60% hotový model plachetnice s palubní elektronikou (přijímač 27 MHz, standardní servo pro kormidlo a navijákové jumbo servo s tahem 10kg.cm pro ovládání plachet, pouzdro pro akumulátory a vypínač), dvoukanálový vysílač 27 MHz, stojánek a podrobný obrázkový návod ke stavbě a obsluze.

Délka:950 mm
Šířka:200 mm
Výška stěžně1 070 mm
Celková výška:1 550 mm
Celková plocha plachet:41 dm2
Plocha kosatky:14,6 dm2
Plocha vratiplachty:26,4 dm2
Hmotnost:3 050 g
Ovládané funkce:LK, NP
Náročnost:S0/P1-2
.