RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice

RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebniceDoprava a poštovné zdarma!
RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice

Cena: 3245 Kč

DOPRAVA ZDARMA
Běžná maloobchodní cena: 3490 Kč

Zboží je momentálně vyprodané,
není možné ho objednat.
Dlouhodobě nedostupné.
Momentálně nemáme informaci kdy bude opět dostupné.

RC modely Multiplex - MPX

Popis zboží RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice

RC letadlo Solius od firmy Multiplex je výkonný termický a svahový větroň o rozpětí 2160 mm. Stavebnice letadla Solius je vyrobena z odolného materiálu Elapor, model je možné dokončit jako motorový i čistě bezmotorový větroň.

Solius od Multiplexu navazuje na osvědčenou aerodynamickou koncepci oblíbeného modelu Easy Glider, ke které přidává eleganci moderního větroně ve stylu větroňů ASW. Solius na první pohled zaujme štíhlým trupem s průhledným krytem kabiny s naznačeným kokpitem, potěší ocasní plochy v T uspořádání umožňující snadnou demontáž vodorovné ocasní plochy pro přepravu. Křídlo s rozpětím 2160 mm si zachovává díky rozumné štíhlosti velkou nosnou plochu a zaručuje tak kluzáku Solius výborné vlastnosti v kluzu a příjemné chování při nízkých rychlostech.

Trup RC modelu MPX Solius je zhotoven z takřka nezničitelného pěnového ELAPORu. Trup může být tak štíhlý a přitom extrémně odolný a pevný díky šestihranné tenkostěnné trubce ze slitiny hliníku vyztužující trup od křídla po ocasní plochy. Trubkou jsou také vedeny prodlužovací kabely serv směrovky a výškovky. Příď trupu i ocas letadla Solius dále zpevňuje několik laminátových tyček vlepovaných mezi poloviny trupu a na kýlovku. Motor (není součástí balení) se upevňuje v přídi na plastové motorové lože s velmi univerzálně připravenými otvory a drážkami pro upevňovací šrouby - ty by měly vyhovovat drtivé většině běžných střídavých motorů odpovídajícího výkonu.

Součástí stavebnice Solius je vrtulový kužel s unašečem s kleštinou pro motory s 5 mm hřídelí a vrtulovými listy 12x6". Pokud byste se rozhodli pro použití motoru se 4 mm hřídelí, je třeba dokoupit odpovídající vrtulový kužel Multiplex #73 3500. Konstruktéři Multiplexu samozřejmě nezapomněli trup opatřit nasávacími a výstupními otvory zajišťující chlazení motoru, regulátoru a pohonného akumulátoru.

RC letadlo Solius můžete také dokončit jako "čistý" větroň - pro tento případ je ve stavebnici dodáván výlisek přídě z ELAPORu připravený pro montáž háčku pro aerovlek.

Kryt kabiny s průhlednou "bublinou" je odnímatelný, upevňuje se dvojicí obvyklých plastových zámků Multiplex. V přídi Soliusu najdete dostatek prostoru pro regulátor, pohonný akumulátor a přijímač. Serva směrovky a výškovky jsou uložena v kýlovce, kormidla ovládají krátkými přímými drátovými táhly.

Křídlo modelu z pěnového ELAPORu je dvojdílné s nosníky ze čtyřhranné trubky ze slitiny hliníku, jejichž vyčnívající části slouží zároveň jako spojka křídla. Poloviny křídla jsou na místě zajištěny důmyslným čepem zapadajícím do zámků na kořenových žebrech - čep se vyjímá a zasouvá z prostoru kabiny. Pro serva křidélek jsou připraveny šachty s plastovými kryty, křidélka (po délce vyztužená tenkostěnnou trubkou z nerez oceli) jsou ovládána nezávisle dvěma krátkými přímými drátovými táhly.

Ocasní plochy větroně Solius jsou z rovněž z pěnového ELAPORU s výztuhami z laminátových tyček. Vodorovná ocasní plocha se upevňuje na vrchol kýlovky pomocí dvou polyamidových šroubů.

Přistávací zařízení je jednostopé v "ASW" stylu, s hlavním kolem o průměru 45 mm a kluznou botkou na ocase.

Pro pohon modelu budete potřebovat střídavý motor třídy AXI 2814 až 2820 se 40-50 A regulátorem, nejlépe se spínaným stabilizátorem napájení BEC pro zajištění spolehlivého napájení palubní elektroniky.

Pro napájení poslouží Li-poly tříčlánek s kapacitou 2200 mAh nebo větší se zatížitelností aspoň 20C. Konkrétní typ volte tak, aby vám bez dalšího dovažování co nejlépe vycházela správná poloha těžiště.

Pro ovládání RC letadla Solius v zásadě vystačíte i s tou nejobyčejnější čtyřkanálovou RC soupravou, takže můžete použít palubní i vybavení z vašeho "olétaného" začátečnického RC setu. Ideální je samozřejmě použití aspoň pěti- nebo šestikanálové počítačové RC soupravy umožňující nezávislé ovládání křidélek dvěma servy a jejich mixování v roli aerodynamických brzd (obě křidélka se vychylují souhlasně nahoru). Připravené šachty odpovídají servům HS-55/HS-5055MG (Nano-S) pro směrovku a výškovku a HS-81/HS-82MG (Tiny-S) pro křidélka. Zvláště pokud zvolíte pohonný systém na úrovni AXI 2820, a budete chtít létat dynamičtěji a na svahu, doporučujeme instalovat silnější serva s kovovými převody.

Balení stavebnice Multiplex Solius obsahuje výlisky trupu, křídla a ocasních ploch z pěnového ELAPORu, průhledný kryt kabiny, šestihrannou trubku ze slitiny hliníku a další výztuhy z laminátu a nerez oceli, sadu drobných dílů a příslušenství, podvozkové kolo 45 mm, sklopnou vrtuli s 55 mm kuželem s unašečem s 5 mm kleštinou a listy 12x6", dva archy samolepek a návod.

Upozorňujeme, že součástí tohoto modelu není RC výbava.

Parametry zboží RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice

Rozpětí [mm]2160
Délka [mm]1100
Hmotnost [g]1250 - 1450
Plocha křídla [dm2]40.7
Ovládané funkceS,V,K(2),M
Vrtulesklopná 12x6 s kleštinou 5 mm
 
Doporučená výbava - není součástí balení
Motornapříklad FOXY C3014/16 nebo výkonnější AXI 2814/20, FOXY C3020/12 nebo AXI 2820/12
Regulátorcca 45A
AkumulátorLiPol cca 2200mAh 3S
Serva2x HS-5055MG, 2xHS-82MG

Video ke zboží RC letadlo Solius ARF 2160mm - stavebnice